Čudovito cvetoče begonije so že od nekdaj zelo blizu našim ljubiteljicam in ljubiteljem rož, krasijo namreč zelo veliko hišnih oken in balkonov. Med zelo priljubljene spadajo begonije predvsem zato, ker so trajne rastline, kar pomeni da lahko njihove gomolje čez zimo pospravimo v garažo in spomladi nimamo stroška z nakupom novih rož. Pred tem samo počakamo, da rastlina odcveti, ko se zgornji del začne sušiti ga odrežemo in gomolj je pripravljen za spravilo. So namreč zelo trpežne rastline, ki poleg tega nudijo njihovim oboževalcem tudi obilno cvetenje, saj se cvetijo posušijo in samo odpadejo. Tako dajo možnost novim cvetovom begonije, da zasijejo z vsem svojim čarom. Zelo bujno namreč cvetijo čez celo poletje in celo v pozni jeseni, ko že vse rumeni še vedno presenečajo s svojimi bujno rdečimi cvetovi.
V gredice ali korita jih lahko posadimo samostojno vendar zelo lično izgledajo v kombinaciji z:
- mlečkom
- zvončicami
- grenkuljico
- različnimi travami.
Listi so nazobčene temno zelene barve, rdečkasto rožnati cvetovi pa so lahko preprosti ali polnjeni. Glede na tip rastline in način vzgoje so lahko begonije pokončne ali viseče, tako da jih lahko sadimo tako v gredice in korita kot obešanke. Primerno je, da jih posadimo na pozicijo, kjer ne bodo ravno cel dan izpostavljene močnemu soncu, vendar vseeno ne preveč na senčno mesto. Pol senčna pozicija je idealna saj prenesejo tudi nekaj sonca.
Sadike že cvetoče begonije lahko kupimo praktično v vsaki vrtnariji. Lahko se pa odločimo za nakup gomolja, ki ga doma sami nakalimo in posadimo v žaganje ali zelo plitko zemljo. Za to je primeren že zimski čas, zato da imamo sadiko pripravljeno na presadite na prosto. Dobro bodo begonije uspevale v klasični zelji za cvetoče rastline in tudi ko se odločamo za poletno dognojevanje je primerna izbira gnojilo za cvetoče rastline. Seveda pa moramo begonije, kot vsako rastlino negovati z ljubeznijo in jo zmerno zalivati z mehko vodo, katero je najbolje pustiti stati v zalivalniku kakšen dan ped uporabo.